KONST / Litografier / Färglitografi 13977203
*
nr 1397 7203
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 269/290. Motivet: 45x43cm, yttermått inklusive ram: 60x57cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 19:19:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 15:12:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 1397 7203
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 269/290. Motivet: 45x43cm, yttermått inklusive ram: 60x57cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 15:12:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51